Výlet do chrámu opic

V sobotu jsme si s dětmi udělali výlet do Swayambhunath Stupy – chrámu, kterému se kvůli spoustě opic v okolí přezdívá Monkey Temple.


PUBLIKOVÁNO 9.8.2016

Výlet do chrámu opic

V sobotu jsme si s dětmi udělali výlet do Swayambhunath Stupy – chrámu, kterému se kvůli spoustě opic v okolí přezdívá Monkey Temple.

Swoyambhu je ale hlavně nejsvětějším poutním místem pro Buddhisty a velmi důležitým místem i pro Hinduisty. A i opice na severozápadní straně kopce jsou podle mytologického příběhu považovány za svaté. Osvícenec Manjushri, pán moudrosti a učení, který vyvýšil kopec, na kterém Swoyambhu stojí, si totiž nechal narůst dlouhé vlasy, ve kterých se mu usadily vši… a opice jsou podle této legendy právě jeho přeměněné vešky :)

Nahoru vede 365 schodů, takže jsme si s dětmi dali v půlce pauzičku na osvěžení a fotodokumentaci. Nahoře jsme se kochali výhledy na údolí Káthmándú a když nám začalo kručet v břiše, pospíchali jsme zase zpátky dolu do místní restaurace na oběd. Podávaly se klasické nepálské knedlíčky momo plněné buvlím masem a nudle chow mein.

Naše hodnoty
  1. Šetříme peníze
  2. Šetříme čas
  3. Nevnucujeme se
  4. Kontrolujeme výsledky

Zapojte se

100 % vašich darů putuje přímo do Nepálu!

Dobrovolnictví

Hledáme dobrovolníky do Nepálu! Požadavky: nebát se jíst rukama, neztrácet nervy, když na vás skáčou desítky dětí, sebediscipína, angličtina a čas minimálně jeden měsíc. Čeká tu na vás pomoc s výukou i organizací volného času dětí. Pro více informací pište na aja@thao.cz, kam můžete rovnou poslat i své CV.

Napsali o nás

Přečtěte si příběhy naší zakladatelky Michaely „Myshi“ Košťálové nejen o tom, jak vypadá každodenní realita těch nejchudších obyvatel Nepálu.