Opičák Anil

Anil Tamang je dvanáctiletý brácha Lakmi, která u nás v domově pobývá ze všech dětí nejdéle. Přišel na její přímluvu a ihned si to u nás zamiloval. Je to náš smíšek, pusu věčně od ucha k uchu, raubíř a neposeda.

Mladý muž Anil si vysloužil přezdívku Hanuman, opičí muž

Anil Tamang je dvanáctiletý brácha Lakmi, která u nás v domově pobývá ze všech dětí nejdéle. Přišel na její přímluvu a ihned si to u nás zamiloval. Je to náš smíšek, pusu věčně od ucha k uchu, raubíř a neposeda.

Stejně jako jeho sestra má ale dobré srdce! Jako asi každý kluk jeho věku všude na světě, miluje hry s balónem, vyvádění „hloupostí“ a šplhání po stromech/zábra­dlí/všem, co je poblíž. Vysloužil si proto přezdívku Hanuman, opičí muž. Někdy mu také říkáme „sizzler boy“, to proto, že kdykoli děti vezmeme do restaurace, spořádá ten největší chickensizzler z nabídky (sizzler je káthmándská specialita – kuřecí steak, který podávají začmouzený na horké plotýnce). Anil ale nemá vůbec rád, když se mu říká přezdívkami – a dokáže se (na oko) pěkně urazit :) Anil chodí do páté třídy na soukromou školu Reed Model a jeho nejoblíbenějším předmětem je science – vědy (biologie, fyzika a chemie dohromady). Kromě sestry Lakmi, která žije spolu s ním v domově, má ještě tři starší sourozence: dva bratry a sestru. Bratr, kterému je už přes dvacet, se nijak na výživě rodiny nepodílí. Matka, otec a babička žijí na vesnici ve velmi skrovných podmínkách. Jsou farmáři a žijí tedy doslova z toho, co si vypěstují, tedy jsou hodně odkázáni na rozmary počasí. Jako své koníčky uvádí Anil ochutnávání nového jídla (nejen kuřecího ;)), fotbal a tancování. Kromě chickensizzlerů si rád pochutná také na chowmain – nepálských smažených nudlích, které čas od času podáváme přímo v domově. Když se ho zeptáte, co má na našem domově rád, podle očekávání přeříká, že „dobré vzdělání“, ale pak z něj vypadne, že si váží právě také kvalitního a (na nepálské poměry) pestrého jídla :) Až vyroste, chtěl by se stát hercem.

Naše hodnoty
  1. Šetříme peníze
  2. Šetříme čas
  3. Nevnucujeme se
  4. Kontrolujeme výsledky

Zapojte se

100 % vašich darů putuje přímo do Nepálu!

Dobrovolnictví

Hledáme dobrovolníky do Nepálu! Požadavky: nebát se jíst rukama, neztrácet nervy, když na vás skáčou desítky dětí, sebediscipína, angličtina a čas minimálně jeden měsíc. Čeká tu na vás pomoc s výukou i organizací volného času dětí. Pro více informací pište na aja@thao.cz, kam můžete rovnou poslat i své CV.

Napsali o nás

Přečtěte si příběhy naší zakladatelky Michaely „Myshi“ Košťálové nejen o tom, jak vypadá každodenní realita těch nejchudších obyvatel Nepálu.